Вівторок, 16.04.2024, 16:15 | Головна | Реєстрація | Вхід | | Вітаю Вас Гость | RSS

Головна сторінка Мета квесту Завдання квесту Порядок виконання Нові горизонти ІКТ

Прогрес наук і машин - це корисний засіб, але єдиною метою цивілізації є розвиток людини.

Е.Флайано

Інновації в освіті – об’єктивний і незворотній процес, зумовлений станом сучасного наукового, технологічного, соціально-економічного та культурного розвитку людства. Вони сприяють досягненню основної мети сучасного глобалізованого людства - сталого розвитку, покращенню якості людського життя шляхом розвитку окремої особистості та людських спільнот. Тому ми просто не можемо залишатись осторонь цих визначальних тенденцій світового розвитку. Саме на нас, учителів, покладається важлива місія - успішно впроваджувати в освіту інновації, закладені в положеннях Концепції «Нова школа».

Як зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич: «Кваліфікація сьогоднішнього вчителя – найбільший виклик для нас». І кожен із нас, приміривши цю думку до себе, відразу ж не погодиться, адже робить усе можливе, щоб вчити дітей, використовуючи нові технології, прийоми. Та проблема бачиться в іншому – тими компетентностями, якими повинен володіти сучасний учень, не завжди володіє в повній мірі сам учитель. Наприклад, інформаційно-цифровими, які передбачають впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, у публічному просторі та приватному спілкуванні, інформаційну й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, робота з базами даних, навички безпеки в інтернеті та кібербезпеці, розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо). Таким чином: як ми виховаємо нового учня, коли самі не маємо зазначених умінь?

Якщо ви зацікавлені у власному розвитку, підвищенні фахової майстерності, набутті нових компетентностей, запрошуємо вас взяти участь у методичному квесті «Нові горизонти ІКТ в освіті». Саме квест у формі виконання різних завдань надасть вам можливість проявити творчі здібності, отримати нові знання та вміння.

Відомий письменник В. Брюсов зазначав: «Якщо можеш – іди попереду століття, якщо не можеш – іди в ногу із століттям, але ніколи не залишайся позаду століття». Кожен із нас самостійно обирає дорогу, що веде до вершин професіоналізму, хотілося б, щоб наш методичний квест був дороговказом до самовдосконалення та саморозвитку .

Сучасний розвиток суспільства, науки, техніки сприяє народженню нового світосприйняття інформаційного. Саме тому вчитель повинен володіти інноваційними технологіями, новітніми формами і методами навчання, бути інформаційно компетентним.

Тож метою нашого квесту є:

Ø активізація самоосвітньої діяльності педагогічних працівників, підвищення їх фахової майстерності;

Ø формування інноваційної культури, грамотності та інформаційної компетентності педагогів;

Ø поглиблення знань педагогів про веб-квест та навчальні стратегії сучасності в площині ІКТ;

Ø формування вміння ефективно використовувати ІКТ для вирішення професійних завдань, ознайомлення з новими видами сучасних інтернет-сервісів.