П`ятниця, 29.03.2024, 07:44 | Головна | Реєстрація | Вхід | | Вітаю Вас Гость | RSS

Головна сторінка Мета квесту Завдання квесту Порядок виконання Нові горизонти ІКТ

«Перспективні форми формування стійкої мотивації до читання. Літературний челендж

Ice Bucket Challenge (також ALS Ice Bucket Challenge), дослівно "Виклик крижаним відром" — це кампанія, спрямована на благодійництво, сенс якої в обливанні себе відром крижаної води. Мета — отримати кошти в фонд із вивчення аміотрофічного бічного склерозу. Флешмоб набрав популярності в соціальних мережах у серпні 2014 року. В Україні став популярним в останній декаді серпня (з 20-х чисел).

За правилами, учасник, що облив себе відром крижаної води, має право кинути виклик ще трьом учасникам. Протягом 24 годин вони повинні зробити те ж саме. У разі невиконання умов виклику людина повинна внести пожертву в доброчинний фонд у розмірі $100, у разі прийняття — сума складає всього $10. Пізніше учасники в різних країнах стали відходити від початкових правил та змінювати їх.

Учасниками акції стали багато відомих особистостей: актор американського театру й кіно Він Дізель, репер і мільярдер Dr. Dre, власник і засновник компанії Microsoft Білл Гейтс, легенда баскетболу Майкл Джордан, а також Сонні Мур, Гвінет Пелтроу, Тейлор Свіфт, Брітні Спірс, Ріанна, Леді Гага, Майлі Сайрус, Джастін Бібер, Ліндсі Лоан, Дженніфер Лопес, Роберт Дауні-молодший, Кріштіану Роналду, Кейлі Куоко, Дрейк, Том Круз, Джон Траволта, Брайан Мей, Бенедикт Камбербетч, Адріано Челентано (під час обливання співав пісню «Хлопець з вулиці Глюка») Дзідзьо, мер Львова Андрій Садовий із синами, дружина Президента України Марина Порошенко та інші.

У Білорусі за кинутий виклик президентові Олександрові Лукашенку учасника флешмобу переслідують правоохоронні органи.

У Європі також стали обливатися імпровізованою кров'ю в знак протесту проти війни в Україні.

В Україні флешмоби набули іншої мети — це збір коштів на допомогу українській армії, на лікування онкохворих або на іншу благодійність. Також використовуються як протест проти відсутності гарячого водопостачання в помешканнях. Кожен сам вирішує, кому він хоче допомогти. Фіксуються випадки, коли місцеві благодійні фонди цю акцію перенаправляють у своє русло «допомоги» для розвитку власної діяльності.

В Україні Ice Bucket Challenge прокотився багатьма містами. До благодійності приєднується українська молодь та науковці. Ректор Київського національного торгівельно-економічного університету Мазаракі Анатолій Антонович започаткував збір коштів в рамках акції для Головного міського клінічного госпіталю, який переповнений пораненими із зони АТО. Естафету прийняли співробітники і студенти, які в свою чергу кинули виклик іншим університетам країни. Також участь в акції взяв ректор НАУ «Острозька академія» Ігор Пасічник.

Аеропорт «Бориспіль» приєднався до акції допомоги учасникам АТО, отримавши виклик від інтернет-проекту «Aviation life» і викликавши у свою чергу аеропорти «Харків», «Львів» і авіакомпанію WindRose.

Деякі відомі особи критично ставляться до акції і вважають її недоречною в умовах війни. Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук переконаний, що не слід перетворювати благодійність на «шоу і приколи», змішувати її з піаром. Студенти Львівської політехніки змінили формат акції — замість обливання крижаною водою вони масового здали кров для поранених військовиків. Зібрані під час акції кошти передані у Центр допомоги АТО, який створено на базі університету.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії