Четвер, 25.04.2024, 19:32 | Головна | Реєстрація | Вхід | | Вітаю Вас Гость | RSS

Головна сторінка Мета квесту Завдання квесту Порядок виконання Нові горизонти ІКТ

«Мультимедійна анімація - шлях формування мовленнєвої компетенції при вивченні іноземних мов»

Методичні рекомендації щодо створення та використання анімаційних відеоматеріалів на уроках іноземної мови

Мультимедійні технології, є на сьогоднішній день найбільш поширеним напрямом використання інформаційно-комп’ютерних технологій в сфері освіти. Підвищення якості освіти визначається використанням нових методів і засобів навчання. Одним з таких новітніх напрямків і є анімаційні відео матеріали.

В широкому сенсі "мультимедіа" означає спектр інформаційних технологій, що використовують різноманітні програмні та технічні засоби з метою найбільш ефективного впливу на користувача (що став одночасно і читачем, і слухачем, і глядачем). Завдяки застосуванню в мультимедійних продуктах і послугах одночасної дії графічної, аудіо (звукової) і візуальної інформації ці засоби володіють великим емоційним зарядом і активно включають увагу користувача (слухача).

Активне навчання потребує залучення учнів у навчальний процес. Широке застосування мультимедійних технологій здатне різко підвищити ефективність активних методів навчання для всіх форм організації навчального процесу: на етапі самостійної підготовки учнів до занять.

Мультимедійні програмні засоби , до яких відносять як презентації ,так і безпосередньо відео  анімаційний матеріал, володіють значно більшими можливостями у відображенні інформації, що значно відрізняє їх від звичайних. Вони безпосередньо впливають на мотивацію навчального процесу, на швидкість сприйняття матеріалу, на стомлюваність і, таким чином, на ефективність навчально - виховного процесу в цілому.

На етапі створення анімації необхідно враховувати наступні моменти:

• психологічні особливості учнів даного класу;

• мету й очікувані результати навчання;

• розміщення учнів у класній кімнаті;

• вибір найбільш ефективних елементів комп'ютерних технологій для вирішення конкретних завдань даного уроку.

Робота з візуальною інформацією, що подається з екрану, має свої особливості, оскільки при тривалій роботі викликає стомлення, зниження гостроти зору. При створенні анімованих матеріалів необхідно врахувати ряд основних вимог:

-обмежити використання простого тексту(лаконічність - одна з найперших вимог при створенні діалогів);

-персонажі роликів повинні, по можливості, максимально рівномірно заповнювати все екранне поле, а фон не має бути дуже яскравим;

-не можна перевантажувати зоровою інформацією (вона зазвичай подається у вигляді титрів);

-звуковий супровід  не повинен носити різкий, відволікаючий, дратівливий характер.

Для забезпечення ефективності учбового процесу необхідно:

-орієнтуватися на розвиток розумових здібностей дитини, тобто розвиток спостережливості, асоціативності, порівняння, аналогії, виділення головного, узагальнення, уяви і т.д.

-дати можливість успішно працювати на уроці із застосуванням комп'ютерних технологій учням із різним рівнем навчальних досягнень;

-враховувати чинник пам'яті дитини (оперативної, короткочасної й довготривалої).

Перспективним напрямком використання технологій мультимедіа в навчальному процесі є демонстрація тривимірних анімованих моделей об’єктів. 3D анімація дозволяє відтворити динамічні явища в умовах звичайного навчального процесу. Основні труднощі в реалізації даного напрямку виникають в зв’язку з необхідністю використання досить складного програмного забезпечення і, як правило, великими часовими затратами на створення одного анімаційного ролика.

Демонстрація навчальних відеофільмів є одним із компонентів мультимедійних технологій. Наявність спеціальних програм – відео редакторів дозволяє досить швидко змонтувати фільм із відзнятих фрагментів, накласти звук на відеоряд і додати необхідні коментарі – субтитри. Найбільш істотним при створенні фільму є наявність якісного сценарію, і, як наслідок, логічна послідовність викладення матеріалу, яка обмежена в часі.

Існує декілька програм,які дозволяють зробити відео анімацію в умовах школи:освітня програма “Plotagon” та онлайн-програма «GoAnimate». Інтерфейс всіх програм надзвичайно простий і зручний,можливості програм дозволяють створювати якісний матеріал для уроків.

GoAnimate-цікава онлайн-програма для створення презентацій та анімованих відео-роликів з широкими можливостями. Програма має безкоштовну версію з обмеженими можливостями і різні варіанти щомісячної підписки.  GoAnimate пропонує користувачеві різні шаблони презентацій, в яких ви знайдете велику кількість анімованих зображень . Частина з них піддається корекції:змінюється нахил і розмір елементів,прибирати зайві. Готову презентацію можна скачати і викласти в YouTube. Тривимірні анімаційні відео-ролики можуть використовуватися як в складі мультимедійної презентації, так і поза нею.

1. Приклад анімаційного фільму виконаний учнями 6 класу Карлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Карлівської районної ради Полтавської області

2. Приклад анімаційного фільму "Hausehusband'' виконаний учнями 7-А класу Карлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Карлівської районної ради Полтавської області